Gyakori kérdések

I. Kozmetikázással kapcsolatos kérdések

1. Maradhatok- e a kutyusommal, cicusommal a kozmetikázás ideje alatt?

Igen, ha szeretnél maradhatsz! :) Nem szoktunk senkit elküldeni, van olyan kutyus akire kifejezetten jó hatással van, ha ott a gazdi, a kicsit hisztisebb, esetleg folyton a gazdi ölébe kéredzkedő kutyus esetén javasolt, hogy csak ő maradjon, így jobban ránk koncentrál. :) Cicusokra általában jól hat, ha csak ők maradnak, de esetükben is maradhatsz, ha szeretnél.

Amennyiben nem maradnál, akkor mondunk egy hozzávetőleges időtartamot (nagyrészt ez pontos szokott lenni, de jelezzük közben ha több idő szükséges mégis) és szólunk amikor elkészült kiskedvenced. Minden esetben csak az ő kozmetikázási ideje tartozik bele ebbe, nem várakoztatjuk őket feleslegesen. :)

2. Hány kutyával foglalkoztok egyszerre?

Számunkra kiemelten fontos az, hogy a vendégünk a lehető legpozitívabb élményt kapja a kozmetikázás során, ezáltal igyekszünk a legnyugodtabb körülményeket biztosítani. Továbbá törekszünk arra, hogy a lehetőségekhez, körülményekhez mérten a legjobb minőségű munkát adjuk ki a kezünkből, alaposan legyen elvégezve az adott kozmetikázási művelet, ezért egyszerre egy kutyával foglalkozunk (ettől függetlenül jöhetnek párosan, vannak ilyen vendégeink).

 Ezáltal gyorsabban, hatékonyabban, nyugodtabban és alaposabban végzünk egy- egy vendég kozmetikájával, nem kell feleslegesen hosszú órákat várakoznia. :) Illetve a négylábú vendégeink szívesen térnek vissza hozzánk, ami nekünk szintén fontos tényező.  :)

3. Nagytestű a kutyám, vállaljátok?

Természetesen igen! Kifejezetten szeretünk nagytestűekkel dolgozni, sok tapasztalatunk van velük (az emelésükkel, fogásukkal is), mivel többen vagyunk a kozmetikában, így nem szükséges a gazdának tartani, emelni, megoldjuk mi!  Simizni, nyugtatni a kutyust persze ér! :) A fürdetőnk, asztalaink is kifejezetten úgy lettek választva, hogy bármilyen méretű kutyust tudjunk fogadni.

4. Van lehetőség csak fürdetésre is?

Igen, van. :) Két kozmetikázás között is szükség lehet frissítésre, tisztulásra, főként sáros vagy poros időben. Illetve ismerjük a kutyikat, szeretik a sárdagonyát, így keressetek minket bátran csak fürdetés ügyben is. :)

5. Van lehetőség csak karomvágásra?

Van lehetőség rá. :)

6. Kozmetikázás télen?

Tisztításra ugyanúgy szükségük van télen is, mint nyáron, sok baktérium télen éli legaktívabb korszakát.  Van lehetőség csak fürdetésre, vagy ollós technikával hosszabb szőrt tudunk hagyni a kutyuson, így egész évben rendezett, szép a bundája, de nem túl rövid, így nem fázik - és tavasszal nem kell teljesen rövidre nyírni a becsomósodott, egész télen fürdetlen szőr miatt. :) Emellett fontos tényező, hogy a kibontott szőrzet jobban melegíti a kutyust, nem húzza a bőrét a csomó. Az ápoló olajos, gyógynövényes készítmények, -amelyeket használunk a kozmetikázás során- pedig feltöltik, erősítik a szőrszálakat, hidratálják a bőrt (a száraz bőr kevésbé tud védelmet nyújtani) ezáltal sokkal kevésbé fog fázni a kutyus. :)

7. A kutyám nagyon félős, vagy nem volt még kozmetikában, így is jöhet?

Az olyan kutyák, akik alapvetően barátságosak, minden esetben beszoktathatóak. Fokozatosan, nem sokkolva őket, nyugodt, határozott, de kedves kisugárzással szépen megnyugszanak és nagyrészt már első alkalommal is rengeteget fejlődnek. Sok esetben otthon a gazdikkal sokkal jobban drámáznak, mint velünk. :) Az olyan kutyus

8. A szálkás, drótos, vegyes szőrzetű kutyámat korábban nyírták, át lehet- e térni trimmelésre?

Ezen szőrtípusú kutyák egyrészt sokkal szebbek trimmelve, másrészt csak ezzel a technikával távolítódnak el rendesen az elhalt szőrszálak. Ha sokáig volt nyírva előfordul, hogy már nem trimmelhető a szőre, de az esetek nagy részében át tudunk még térni erre a kozmetikázási módra. Ezt minden esetben az után tudjuk megmondani, ha élőben látjuk a szőrzetet. :)

9. Mikortól érdemes kozmetikáztatni?

Általában a javaslatunk az, hogy érdemesebb minél kisebb korban elkezdeni, amint megkapta az oltásait, már babakorban, így felnőtt korára teljesen természetessé válik számára. Ettől függetlenül idősebb korban is beszoktathatóak. :)

10. Milyen gyakran érdemes fürdetni, kozmetikáztatni?

Fajtafüggő. Szőrben tartott kutyusokat (fajtastandard szerinti hosszú szőr) esetén akár 2 hetente, mert gyorsan csomósodik. Nemezes szőr esetén (pl. puli, komondor) évi 2 elegendő.

A kutyák nagy nagy átlagára a 1,5-2 hónap jellemző. Havi fürdetéssel gyönyörű ápolt, fényes szőrzetük lesz, de természetesen figyelembe kell venni mit igényel a szőrzet.

 Sok esetben az otthoni fürdetés eredménye vagy száraz bőr és szőrzet, vagy pont hogy túlpuhított, túlkondícionált lesz, ami szintén nem jó (főként szálkás, drótos szőr esetén figyeljetek erre)

11. Mennyi időt vesz igénybe a kutyusom kozmetikázása?

Változó, hozzávetőleges időtartamot tudunk mondani (főként látatlanul), mindig a lehető legalaposabb és legszebb munkára, végeredményre törekszünk. Mivel ketten dolgozunk a kutyussal/cicussal, így emellett időhatékonyak is tudunk lenni- főként ha a kis drágaságok együttműködőek. :)

12. Rövid szőrű kutyát miért érdemes kozmetikázni?

Rengeteg szőrük van, ami felgyűlik, kevésbé tud szellőzni a bőre. Továbbá az ő szőrzetüknek és bőrüknek is szüksége van az ápolásra, tisztításra. Kinti kutyusok esetén sem mindegy, hogy 1-2 havi vagy több évnyi szennyeződés van rajta. :) Ha megfelelően van ápolva nem vagy kevésbé viszket a bőre (allergia stb. más esetbe tartozik) gyönyörű fényes, ápolt, a környezeti hatásokkal szemben sokkal ellenállóbb lesz a szőrzete. :)

13. Nem tudom milyen szőre van a kutyámnak, mit lenne érdemes kezdeni vele?

Segítünk! Online javaslatkérés felületen keresztül tudsz képet küldeni a kisállatodról és tanácsot kérni. Itt

Emellett messenger, insta üzenetben, e-mailen, vagy akár személyesen a szalonban is tudunk egyeztetni.

Persze leginkább reális képet akkor kapunk, ha látjuk a kutyust. :)

14. Kinti kutyám van, érdemes kozmetikáztatni?

Egyértelműen igen! :) Amellett, hogy sokkal szebbek kozmetika után, az ő bőrük, szőrük is begyűjti a baktériumokat, szennyeződéseket, felgyűlik az elhalt szőrzet. Nem mindegy, hogy 1-2 havi, vagy több évnyi szennyeződés van a kutyán. Ne feledjétek, ők nem tisztítják magukat úgy, mint a macskák. Sok betegséget elkerülhetnek, ha megtisztulnak időnként.

A goldenek, border colliek stb. szőrzete viszonylag jól lepergeti magáról a port, viszont róluk is sötétbarna víz szokott lemosódni fürdetés után, illetve sokkal fényesebb, ellenállóbb a szőrzet a környezeti hatásokkal szemben.

15. Nagyon melege van a kutyáknak, nyírjuk le a szőrét. Nézzünk azért alaposabban utána!

Alapvetően a kutyák hőleadása nem olyan, mint az emberé. Sok esetben a szőrzetnek hűtő-fűtő hatása van, ezáltal nem feltétlenül teszünk jót a rövidre nyírással. Sűrű aljszőr esetén a szimpla rövidre nyírás sokat nem változtat a hőérzeten, hiszen a bőr közeléből nem távolítódnak el az elhalt szőrszálak, így az továbbra is melegíti. Illetve vannak olyan fajták, amiknek ha levágják a szőrét, sosem fog ugyanolyan minőségben visszanőni, visszafordíthatatlan károkat okozhat. Ezért fontos minden esetben az egyedre szabott megfelelő kozmetikázás! :)

16. Hogy tudjátok megnyugtatni a félős kutyát?

Elsősorban kisugárzással. A kutyák, macskák nagyon érzékenyek az emberek hangulatára, kisugárzására, energiáira. Nyugodtak vagyunk, finoman, kedvesen nyúlunk hozzájuk, beszélünk nekik, megmutatunk nekik mindent, amitől megnyugszanak, látják, hogy nem bántani akarjuk őket. Illetve mi nem kötjük ki őket, mivel nem egyedül dolgozunk, így fokozottan oda tudunk rájuk figyelni, nálunk ez jól bevált, hiszen sok kutyát stresszel ez a helyzet. (de tudjuk, hogy aki egyedül dolgozik, annak sokszor nincs más választása, illetve van akinek más módszer működik, tehát nem degradálni akartuk a többieket)

17. Allergiás kutya esetén 

A legjobb minőségű kozmetikumokat használjuk, maximálisan jól működnek olyan kutyusok esetén is, akiknek allergiás okokból irritáltabb a bőre. Ha állatorvostól kap a kutyus gyógyszeres készítményt, akkor szükség esetén azzal is meg tudjuk fürdetni. 

18. Vállaltok-e harapós, csipkedős, agresszióra hajlamos kutyát, macskát is?

Nem! Harapásra, csipkedésre hajlamos állatot nem vállalunk. Abban az esetben ha a kozmetikázás alatt derül fény az agresszív jellemre, a szolgáltatást nem áll módunkban folytatni.

Abban az esetben, ha csak fél az állat, de NEM hajlamos az agresszióra, az esetek nagy részében beszoktatható, akár felnőtt korban is.

II. Időpontfoglalással, nyitvatartással kapcsolatos kérdések

1. Mikorra lehet időpontot kérni?

Teljes állásban dolgozunk, sok az időpontunk. Elég nagy intervallumban dolgozunk, időpont egyeztetés alapján hétköznapokon 9-18 óráig, szombaton 9-16 óráig szoktunk vendégeket vállalni, így délelőttre és délutánra is kérhettek időpontot, illetve igyekszünk mindig rugalmasak lenni a lehetőségekhez mérten. :)

2. Hogy, hol lehet időpontot foglalni?

3. Hogy vagytok nyitva?

Időpont szükséges! Bejelentkezés alapján fogadjuk a vendégeket H-P 9-18 óra között, szombaton 9-16 órási intervallumban. :)

III. Táplálás, állattartás, kullancsok

1. Milyen táplálást javasoltok?

A nyers etetésnek nevezett táplálás szabható a leginkább egyénre, viszont nagy körültekintést és hozzáértést igényel, sűrű ellenőrzéseket (pl. vérvétel) így csak abban az esetben javasoljuk, ha értenek hozzá, vagy megfelelően kitanulják a gazdik. Száraztápokból törekedjetek arra, hogy minél komplexebb tápanyagtartalma legyen. A csirkés tápoknál sok kutyánál előfordul allergiás reakció (pl. szőrhullás foltokban).

Táplálékkiegészítéssel, természetes alapanyagokkal kapcsolatos cikket pedig találsz itt.

2. Mikor érdemes becseppenteni spot-onnal?

Fürdetés után 1-2 nappal, hogy legyen ideje picit zsírosodni a szőrzetnek, bőrnek. :)
Egyébként februártól novemberig javasoljuk, körülbelül eddig tart a kullancs és szívférgességet hordozó szúnyog szezon.  (de a legbiztosabb ha egész évben használjátok)

IV. Technikai kérdések (megközelítés, fizetési lehetőség, parkolás stb.)

Kattints ide, és kezdheted is az írást. Veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.

1. Hol van pontosan a szalon, hogy találok oda? Parkolási lehetőség?

A szalon Mezőkövesd belvárosában van, a Bevásárló udvarban. (aminek csak a neve udvar, egyébként egy sétáló utca az OTP Bank mögött) A főtértől 1 perc, onnan látható a tábla is. Az Eötvös út felől lehet legegyszerűbben megközelíteni és 3 nagyobb parkoló is van közvetlen a közelben. :)

2. Kártyával tudok fizetni?

Nem, szalonunkban csak készpénzes fizetési lehetőség van. Számlát pedig csak magánszemélyeknek tudunk kiállítani.